Blog

27 marca 2020

Egzamin na prawo jazdy – WORD Wrocław

Dzisiejszym naszym tematem jest:

EGZAMIN NA PRAWO JAZDY

Każdy oczekuje go z lekką dozą niepewności. Obawiacie się co Was czeka? Jak będzie wyglądał tak naprawdę? Na jakiego egzaminatora traficie … Te wszystkie obawy potęgują Wasz stres przed egzaminacyjny. Nie łatwo jest utrzymać emocje w normie, gdy jest tyle niewiadomych. Dlatego też przychodzę Wam z pomocą 🙂 W tym artykule przybliżę obraz egzaminu państwowego i rozwieje Wasze wątpliwości.

Zapraszam do lektury !

POCZEKALNIA

Poczekalnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Wrocławiu znajduję się na samym końcu długiego korytarza, to tam oczekujecie na swój egzamin. Czerwone ściany idąc na egzamin nie działają kojąco, ale może taki mieli zamiar przy projektowaniu … ? 🙂 Najlepiej, aby przyjść w to miejsce 5 minut przed wyznaczoną godziną. Dlaczego tak późno? Aby uniknąć ”opowieści dziwnej treści” osób, które również będą oczekiwać na swój egzamin razem z Tobą. Często pojawiają się dobre rady od osób, które mają x negatywnych egzaminów za sobą. Gdyby te złote rady działały pewnie nie spotkałbyś tych osób 😉 Usiądź, weź głęboki oddech i wycisz się. Egzaminator wyjdzie na środek poczekalni i wyczyta Twoje imię. Wówczas wstań, powiedz dzień dobry i uśmiechnij się, aby rozładować emocje. Ważne, aby dobrze zacząć.

OBSŁUGA POJAZDU – ŚWIATŁA/PŁYNY

Z uśmiechem na twarzy i piersią do przodu przejdziecie do auta, gdzie egzaminator poprosi Cię o dowód osobisty oraz żeby przedstawić się do kamery. Poinformuje Was jaki zestaw został wylosowany, wówczas wskażecie płyn eksploatacyjny, powiedziecie jaki stan jest prawidłowy oraz sprawdzicie działanie wybranego światła. Pierwsze koty za płoty 😉

PRZYGOTOWANIE DO JAZDY

Po wykonanej obsłudze egzaminator ustawi Wasz pojazd na wybrane stanowisko. Tam dopiero wsiadacie za kierownicę i przygotowujecie się do jazdy. Pamiętajcie o prawidłowej kolejności:
1) Ustawiamy fotel,
2) Regulujemy lusterka,
3) Zapinamy pasy,
4) Uruchomiamy silnik,
5) Włączamy światła,
6) Wybieramy 1.Bieg,
7) Zwalniamy hamulec ręczny,
8) Upewniamy się o możliwości jazdy!

RUSZANIE ORAZ JAZDA PASEM RUCHU DO PRZODU I DO TYŁU
– czyli nasz ”ŁUK”

Ruszając nie bój się dodać gazu, ważne, aby nie zgasić przy starcie 😉
Jak wykonasz prawidłowo łuk, egzaminator wsiądzie do pojazdu (tak! podczas, gdy Ty robiłaś łuk egzaminator był na zewnątrz i obserwował czy wszystko robisz prawidłowo).

RUSZANIE NA WZNIESIENIU – czyli tzw. górka

Egzaminator pokieruje Cię w stronę wzniesienia. Przed linią zatrzymujemy się zaciągamy ręczny i robimy głęboki wdech. Poprawiamy nogę na pedale sprzęgła i ruszamy !
Po prawidłowym ruszeniu zjedziecie z górki i zatrzymacie się na chwilę, egzaminator omówi dotychczasowy przebieg egzaminu i jeśli nie będziesz miała pytań wyjedziecie w:

RUCH DROGOWY

Będzie to jednak temat już kolejnego artykułu. Mam nadzieje, że dotychczasowy opis zobrazował Ci przebieg egzaminu i nie będziesz się tak obawiał swojego sądnego dnia.
W końcu boimy się czegoś co nieznane, a od dziś już wszystko jest jasne!

Zachęcam do obejrzenia filmiku -> #3 EGZAMIN NA PRAWO JAZDY – WORD WROCŁAW

Powodzenia !

Artykuły, Video
Youtube
Google
Instagram