Kurs prawa jazdy kategorii C

KATEGORIA C

JESTEŚMY JUŻ ZAPISANI NA KURS PRAWA JAZDY W SAFE DRIVING. CO DALEJ ?

1

LEKARZ

U naszego lekarza medycyny pracy uprawnionego do badań kierowców można wykonać badanie lekarskie i uzyskać niezbędne do rozpoczęcia szkolenia orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami. Cena urzędowa badania to 200 zł.

W naszym Ośrodku dysponujemy również profesjonalną pracownią badań psychologicznych, gdzie można wykonać badanie i otrzymać niezbędne do rozpoczęcia szkolenia orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami. Cena urzędowa badania to 150 zł.

Dostępne terminy badań lekarskich i psychologicznych Safe Driving możemy sprawdzić tutaj. Prosimy o wcześniejsze zapisy on-line 24/7 lub telefoniczne w godzinach pracy biura ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Podsumowując  w przypadku przyszłych Kierowców Zawodowych konieczne będzie uzyskanie orzeczenia lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdem. Nasze Biuro Obsługi Klienta udzieli Państwu pomocy w tym zakresie.

2

WYDZIAŁ KOMUNIKACJI URZĘDU MIASTA / STAROSTWA POWIATOWEGO

W zależności od miejsca zamieszkania w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta lub Starostwa Powiatowego składamy:

  • Wniosek o wydanie prawa jazdy
  • Orzeczenie lekarskie
  • Orzeczenie psychologiczne
  • 1 zdjęcie (fotografia biometryczna wykonywana na wprost)

W zamian otrzymamy PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ.

3

SAFE DRIVING

Uzyskany Profil Kandydata na Kierowcę tzw. PKK dostarczamy do biura Safe Driving i od tego momentu możemy rozpocząć szkolenie.

KIEROWCA KAT C WROCŁAW

MAM PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ I CO DALEJ?

4

BIURO SAFE DRIVING

Szkolenie rozpoczynamy od wypełnienia podania, dostępnego również online. Tam deklarujemy rodzaj szkolenia, zapoznajemy się z regulaminem Ośrodka i wybieramy formę płatności. Do podania należy załączyć Profil Kandydata na Kierowcę.

5

WYKŁADY

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, aby móc przystąpić do kursu bez konieczności chodzenia na wykłady, należy wcześniej zdać egzamin z teorii w WORD.

W prezencie od nas otrzymają Państwo 2-miesięczny dostęp do aplikacji z aktualnymi testami, a także podręcznik w formie e-booku, aby lepiej przygotować się do egzaminu państwowego i zaliczyć go bezproblemowo.

6

EGZAMIN TEORETYCZNY W WORD

Podczas egzaminu teoretycznego mamy do rozwiązania test jednokrotnego wyboru sprawdzający naszą wiedzę. Składa się on z 32 pytań ( 20 pytań z cześci podstawowej + 12 pytań część specjalistycznej).

Można uzyskać maksymalnie 74 pkt, natomiast 68 pkt jest na zaliczenie. Cały test rozwiązujemy przy stanowisku komputerowym przez 25 minut w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

7

JAZDY

Kolejny etap to obowiązkowe zajęcia z pierwszej pomocy i zajęcia praktyczne składające się z 30 h zegarowych. Zajęcia praktyczne  kat. C i C+E rozpoczynają się i kończą przy ul. Świętojańskiej 30 w Kobierzycach. Jazdy rozpoczynamy od zaznajomienie się obsługą pojazdu MAN TGL 12.250 i właściwą techniką kierowania, ćwiczeń na placu manewrowym. Dla Kursantów Safe Driving oferujemy  zajęcia na wzorcowym placu manewrowym – o identycznych wymiarach jak w WORD. Kolejny etap to jazda w ruchu miejskim. Kursanci podczas szkolenia poznają szczegółowo wymogi egzaminacyjne oraz otrzymują życiowe porady związane z bezpieczeństwem kierowania samochodem ciężarowym.

Oferujemy następujące warianty kursu:

– standardowy (gwarantowane minimum 4 h jazd w tygodniu,
z możliwością skorzystania z większej ilości godzin w ramach wolnych terminów)

– indywidualny (gwarantowane minimum 8 h jazd w tygodniu)

Cały proces szkolenia kończy się bezpłatnym egzaminem wewnętrznym, który jest przeprowadzany na zasadach egzaminu państwowego.

PRAWO JAZDY KAT C WROCŁAW

CZAS WERYFIKACJI, CZYLI EGZAMIN PAŃSTWOWY

8

BIURO WORD

Nie ma rejonizacji, czyli istnieje możliwość zdawania gdzie tylko chcemy: Poznań, Łódź, Warszawa. My jednak preferujemy Wrocław.

Aby zapisać się na egzamin należy przedstawić dowód osobisty oraz profil kandydata na kierowcę z wpisem o ukończonym kursie, który uzyskamy po zdanym egzaminie wewnętrznym w Ośrodku.

9

EGZAMIN PRAKTYCZNY

  • Egzamin rozpoczynamy od obsługi technicznej, gdzie należy włączyć i wskazać wylosowane światło oraz jeden płyn eksploatacyjny.
  • Następnie przygotowujemy się do jazdy, ustawiamy fotel, lusterka etc.
  • Musimy bezbłędnie wykonać poszczególne zadania na placu manewrowym tj. jazdę pasem ruchu do przodu i do tyłu, czyli tzw. łuk oraz dwa losowo wybrane zadania dodatkowe.
  • I dopiero wyjeżdżamy na upragnione miasto, gdzie jeździmy w ruchu drogowym w czasie nie krótszym niż 40 minut.
10

ODBIÓR PRAWA JAZDY

Po uzyskaniu wyniku pozytywnego na egzaminie państwowym, możemy ubiegać się o wydanie dokumentu prawa jazdy w swoim Wydziale Komunikacji. Należy wnieść opłatę w wysokości 100,00 PLN na konto właściwego Urzędu.

Po uiszczeniu opłaty czas oczekiwania na odbiór prawa jazdy wynosi około 2 tygodnie. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem możemy kierować pojazdem przez 30 dni  – Elektroniczne Tymczasowe Prawo Jazdy, a nie dopiero po odebraniu dokumentu prawa jazdy w Urzędzie.

W zakładce linki na naszej stronie, mogą Państwo sprawdzić status sprawy i uzyskać informację o gotowości odbioru dokumentu.

KURS PRAWA JAZDY KAT C WROCŁAW

SAFE DRIVING TO SZKOŁA JAZDY DLA KANDYDATÓW NA PROFESJONALNYCH KIEROWCÓW ZAWODOWYCH

Obecnie na rynku pracy poszukiwani są przede wszystkim odpowiednio wyszkoleni profesjonaliści z zakresu transportu drogowego. Przedsiębiorcy zaczęli zdawać sobie sprawę, że wysoki poziom wiedzy i umiejętności Kierowców zawodowych wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo w ruchu drogowym i pośrednio na budżet ich firm. Każde zdarzenie drogowe to nie tylko zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego, ale i potencjalnie bardzo wysokie straty finansowe dla przedsiębiorstwa. Kierowcom zawodowym z uwagi na ich odpowiedzialną pracę oferuje się bardzo atrakcyjne wynagrodzenie miesięczne wahające się od 4 tys. zł do 14 tys. zł na rękę. W trakcie rekrutacji przedsiębiorcy coraz częściej sprawdzają wiedzę i umiejętności Kierowców zawodowych i oferują odpowiednie do nich wynagrodzenie. Wiedza i umiejętności są gwarancją wysokich zarobków. Z Safe Driving zostaniesz profesjonalnym Kierowcą zawodowym, który za swoją odpowiedzialną i fachową pracę otrzymuje odpowiednio wysokie wynagrodzenie.Osiągnięcie sukcesu na egzaminu gwarantuje Nasz Zespół Profesjonalistów i nowoczesna infrastruktura szkoły jazdy Safe Driving. Pojazd do nauki jazdy to nowoczesny MAN TGL 12.250 identyczny jak na egzaminie państwowym: rozstaw osi, wymiary.

Gwarantujemy wliczone w cenę kursu szkolenia zajęcia na wzorcowym placu manewrowym. Nasi Kursanci uczą się tak, jak zdąją egzaminy. Instruktorzy Safe Driving oprócz osiągania najwyższej zdawalności na egzaminach państwowych mogą wyróżnić się wieloletnim doświadczeniem jako Kierowcy zawodowi. Są to instruktorzy, którzy mogą pochwalić się także wieloletnim doświadczeniem zawodowym związanym z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, które nabyli w czasie obsługi prawnej wypadków i kolizji drogowych na terenie Wrocławia. Wszystko to sprawia, że przygotowują Kursantów nie tylko do zaliczenia egzaminu państwowego za pierwszym podejściem, ale i przekazują wiedzę niezbędną do bezpiecznego wykonywania zawodu Kierowcy po uzyskaniu prawa jazdy.

NAUKA JAZDY KAT C WROCŁAW

ZAPISUJĄC SIĘ NA KURS PRAWA JAZDY KATEGORII C W SAFE DRIVING OTRZYMASZ:

Gwarancję najwyższej zdawalności w WORD i najwyższej jakości szkolenia

Komfortowe warunki szkolenia w nowoczesnej siedzibie i na nowych pojazdach identycznych jak na egzaminie w WORD – MAN TGL 12.250 o identycznych wymiarach tj. długość pojazdu, rozstaw osi.

Zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym

System profesjonalnego szkolenia i wsparcie Zespołu Profesjonalistów

Zajęcia praktyczne na wzorcowym placu manewrowym, o identycznych  wymiarach jak w WORD – uczysz się tak, jak zdajesz egzamin

Bezpłatne materiały szkoleniowe tj. podręcznik i testy on-line

Możliwość wykonania niezbędnych badań lekarskich na miejscu w Safe Driving, bez długiego oczekiwania w kolejkach

Youtube
Google
Instagram