Kurs prawa jazdy kategorii C

KATEGORIA C

JESTEŚMY JUŻ ZAPISANI NA KURS PRAWA JAZDY W SAFE DRIVING. CO DALEJ ?

1

LEKARZ

U naszego lekarza medycyny pracy uprawnionego do badań kierowców można wykonać badanie lekarskie i uzyskać niezbędne do rozpoczęcia szkolenia orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami. Cena urzędowa badania to 200 zł.

Dostępne terminy badań lekarskich w Safe Driving możemy sprawdzić w sekcji po prawej stronie, bądź tutaj. Prosimy o wcześniejsze zapisy on-line 24/7 lub telefoniczne w godzinach pracy biura ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

W przypadku przyszłych Kierowców Zawodowych konieczne jeszcze będzie uzyskanie orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem. Nasze Biuro Obsługi Klienta udzieli Państwu pomocy w tym zakresie.

2

WYDZIAŁ KOMUNIKACJI URZĘDU MIASTA / STAROSTWA POWIATOWEGO

W zależności od miejsca zamieszkania w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta lub Starostwa Powiatowego składamy:

  • Wniosek o wydanie prawa jazdy
  • Orzeczenie lekarskie
  • 1 zdjęcie (fotografia biometryczna wykonywana na wprost)

W zamian otrzymamy PROFIL KANDFYDATA NA KIEROWCĘ.

3

SAFE DRIVING

Uzyskany Profil Kandydata na Kierowcę tzw. PKK dostarczamy do biura Safe Driving i od tego momentu możemy rozpocząć szkolenie.

Najbliższy termin badań lekarskich
https://safedriving.com.pl/

Termin rozpoczęcia kursu 28 sierpnia 2018

Badania Lekarskie dla Kursantów - Lekarz Medycyny Pracy  18:00 – 19:3014 Wolnych miejsc
Zobacz więcej
Najbliższy termin rozpoczęcia kursu prawa jazdy kat. C
https://safedriving.com.pl/

Termin rozpoczęcia kursu 20 sierpnia 2018

Rozpoczęcie kursu prawa jazdy kat.C  09:00 – 17:005 Wolnych miejsc
Zobacz więcej
KIEROWCA KAT C WROCŁAW

MAM PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ I CO DALEJ?

4

BIURO SAFE DRIVING

Szkolenie rozpoczynamy od wypełnienia podania (dostępnego również online w zakładce druki). Tam deklarujemy rodzaj szkolenia, zapoznajemy się z regulaminem Ośrodka i wybieramy formę płatności. Do podania należy załączyć Profil Kandydata na Kierowcę .

5

WYKŁADY

Wykłady rozpoczyna nasz Ratownik Medyczny od nauki udzielania pierwszej pomocy. Część teoretyczna nie jest przeprowadzana w przypadku uzyskania przez Kursanta pozytywnego wyniku z egzaminu teoretycznego w WORD.

6

JAZDY

Drugi etap to zajęcia praktyczne składające się z 30 h zegarowych. Jazdy rozpoczynamy od zaznajomienie się obsługą pojazdu MAN TGL 12.250 i właściwą techniką kierowania, ćwiczeń na placu manewrowym. Dla Kursantów Safe Driving oferujemy bezpłatne zajęcia na placu manewrowym WORD. Kolejny etap to jazda w ruchu miejskim. Kursanci podczas szkolenia poznają szczegółowo wymogi egzaminacyjne oraz otrzymują życiowe porady związane z bezpieczeństwem kierowania samochodem ciężarowym.

Cały proces szkolenia kończy się bezpłatnym egzaminem wewnętrznym, który jest przeprowadzany na zasadach egzaminu państwowego. Najpierw test sprawdzający wiedzę teoretyczną, następnie egzamin praktyczny.

PRAWO JAZDY KAT B WROCŁAW

CZAS WERYFIKACJI, CZYLI EGZAMIN PAŃSTWOWY

7

BIURO WORD

Nie ma rejonizacji, czyli istnieje możliwość zdawania gdzie tylko chcemy: Poznań, Łódź, Warszawa. My jednak preferujemy Wrocław.

Aby zapisać się na egzamin należy przedstawić dowód osobisty oraz profil kandydata na kierowcę z wpisem o ukończonym kursie, który uzyskamy po zdanym egzaminie wewnętrznym w Ośrodku.

8

EGZAMIN TEORETYCZNY

Podczas egzaminu teoretycznego mamy do rozwiązania test jednokrotnego wyboru sprawdzający naszą wiedzę. Składa się on z 32 pytań ( 20 pytań z cześci podstawowej + 12 pytań część specjalistycznej).

Można uzyskać maksymalnie 74 pkt, natomiast 68 pkt jest na zaliczenie. Cały test rozwiązujemy przy stanowisku komputerowym przez 25 minut.

9

EGZAMIN PRAKTYCZNY

  • Egzamin rozpoczynamy od obsługi technicznej, gdzie należy włączyć i wskazać wylosowane światło oraz jeden płyn eksploatacyjny.
  • Następnie przygotowujemy się do jazdy, ustawiamy fotel, lusterka etc.
  • Musimy bezbłędnie wykonać poszczególne zadania na placu manewrowym tj. jazdę pasem ruchu do przodu i do tyłu, czyli tzw. łuk oraz dwa losowo wybrane zadania dodatkowe.
  • I dopiero wyjeżdżamy na upragnione miasto, gdzie jeździmy w ruchu drogowym w czasie nie krótszym niż 45 minut.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Koszyk