Kurs prawa jazdy kategorii C+E

KATEGORIA C+E

JESTEŚMY JUŻ ZAPISANI NA KURS PRAWA JAZDY W SAFE DRIVING. CO DALEJ ?

1

LEKARZ

U naszego lekarza medycyny pracy uprawnionego do badań kierowców można wykonać badanie lekarskie i uzyskać niezbędne do rozpoczęcia szkolenia orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami. Cena urzędowa badania to 200 zł.

W naszym Ośrodku dysponujemy również profesjonalną pracownią badań psychologicznych, gdzie można wykonać badanie i otrzymać niezbędne do rozpoczęcia szkolenia orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami. Cena urzędowa badania to 150 zł.

Dostępne terminy badań lekarskich i psychologicznych Safe Driving możemy sprawdzić tutaj. Prosimy o wcześniejsze zapisy on-line 24/7 lub telefoniczne w godzinach pracy biura ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Podsumowując  w przypadku przyszłych Kierowców Zawodowych konieczne będzie uzyskanie orzeczenia lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdem. Nasze Biuro Obsługi Klienta udzieli Państwu pomocy w tym zakresie.

2

WYDZIAŁ KOMUNIKACJI URZĘDU MIASTA / STAROSTWA POWIATOWEGO

W zależności od miejsca zamieszkania w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta lub Starostwa Powiatowego składamy:

  • Wniosek o wydanie prawa jazdy
  • Orzeczenie lekarskie
  • Orzeczenie psychologiczne
  • 1 zdjęcie (fotografia biometryczna wykonywana na wprost)

W zamian otrzymamy PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ.

3

SAFE DRIVING

Uzyskany Profil Kandydata na Kierowcę tzw. PKK dostarczamy do biura Safe Driving i od tego momentu możemy rozpocząć szkolenie.

KIEROWCA KAT C+E WROCŁAW

MAM PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ I CO DALEJ?

4

BIURO SAFE DRIVING

Szkolenie rozpoczynamy od wypełnienia podania, dostępnego również online. Tam deklarujemy rodzaj szkolenia, zapoznajemy się z regulaminem Ośrodka i wybieramy formę płatności. Do podania należy załączyć Profil Kandydata na Kierowcę.

5

JAZDY

Kolejny etap to zajęcia praktyczne składające się z 25 h zegarowych. Zajęcia praktyczne  kat. C i C+E rozpoczynają się i kończą przy ul. Świętojańskiej 30 w Kobierzycach. Jazdy rozpoczynamy od zaznajomienia się obsługą zespołu pojazdu składającego się z samochodu ciężarowego m-ki MAN TGL 12.250 z przyczepą ciężarową typu tandem. Samochód ciężarowy MAN TGL 12.250 i przyczepa są identyczne jak na egzaminie państwowym w WORD tj. identyczne wymiary, rozstaw osi, dwustopniowa skrzynia biegów, oświetlenie zewnętrzne, przyłącza elektryczne, przyłącze pneumatyczne DUOMATIC, przyłącze ABS, stopa podporowa przyczepy. Następnie Instruktor rozpoczyna szkolenie dotyczące właściwej techniki kierowania oraz zadań egzaminacyjnych na placu manewrowym. Dla Kursantów Safe Driving oferujemy zajęcia na wzorcowym placu manewrowym – o identycznych wymiarach jak w WORD. Ostatni etap to jazda w ruchu miejskim. Kursanci podczas szkolenia poznają szczegółowo wymogi egzaminacyjne oraz otrzymują życiowe porady związane z bezpieczeństwem kierowania samochodem ciężarowym.

Oferujemy następujące warianty kursu:

– standardowy (gwarantowane minimum 4 h jazd w tygodniu,
z możliwością skorzystania z większej ilości godzin w ramach wolnych terminów)

– indywidualny (gwarantowane minimum 8 h jazd w tygodniu)

Cały proces szkolenia kończy się bezpłatnym egzaminem wewnętrznym, który jest przeprowadzany na zasadach egzaminu państwowego.

PRAWO JAZDY KAT C+E WROCŁAW

CZAS WERYFIKACJI, CZYLI EGZAMIN PAŃSTWOWY

6

BIURO WORD

Nie ma rejonizacji, czyli istnieje możliwość zdawania gdzie tylko chcemy: Poznań, Łódź, Warszawa. My jednak preferujemy Wrocław.

Aby zapisać się na egzamin należy przedstawić dowód osobisty oraz profil kandydata na kierowcę z wpisem o ukończonym kursie, który uzyskamy po zdanym egzaminie wewnętrznym w Ośrodku.

7

EGZAMIN TEORETYCZNY

NIESPODZIANKA !!! W przypadku kategorii prawa jazdy C+E jesteśmy zwolnienie z egzaminu teoretycznego. Pozostaje do zdania w WORD tylko część praktyczna.

8

EGZAMIN PRAKTYCZNY

  • Egzamin rozpoczynamy od obsługi technicznej, gdzie należy włączyć i wskazać wylosowane światło oraz jeden płyn eksploatacyjny.
  • Następnie przygotowujemy się do jazdy, ustawiamy fotel, lusterka etc.
  • Musimy bezbłędnie wykonać poszczególne zadania na placu manewrowym tj. sprzęganie, rozprzęganie, jazdę pasem ruchu do przodu i do tyłu, czyli tzw. łuk oraz dwa losowo wybrane zadania dodatkowe.
  • I dopiero wyjeżdżamy na upragnione miasto, gdzie jeździmy w ruchu drogowym w czasie nie krótszym niż 45 minut.
9

ODBIÓR PRAWA JAZDY

  • Po uzyskaniu wyniku pozytywnego na egzaminie państwowym, możemy ubiegać się o wydanie dokumentu prawa jazdy w swoim Wydziale Komunikacji. Należy wnieść opłatę w wysokości 100,00 PLN na konto właściwego Urzędu.Po uiszczeniu opłaty czas oczekiwania na odbiór prawa jazdy wynosi około 2 tygodnie. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem możemy kierować pojazdem przez 30 dni – Elektroniczne Tymczasowe Prawo Jazdy, a nie dopiero po odebraniu dokumentu prawa jazdy w Urzędzie. W zakładce linki na naszej stronie, mogą Państwo sprawdzić status sprawy i uzyskać informację o gotowości odbioru dokumentu.
KURS PRAWA JAZDY KAT C+E WROCŁAW

SAFE DRIVING TO SZKOŁA JAZDY DLA PROFESJONALNYCH KIEROWCÓW ZAWODOWYCH O WSZECHSTRONNYCH UPRAWNIENIACH Z ZAKRESU TRANSPORTU DROGOWEGO

Współcześnie pracodawcy bardzo poszukują odpowiednio wyszkolonych profesjonalistów z zakresu transportu drogowego, a w szczególności Kierowców Zawodowych posiadających nie tylko kategorię C prawa jazdy, ale przede wszystkim C+E. Kategoria C+E uprawnia do kierowania zespołem pojazdów, a więc na przykład samochodem ciężarowym z przyczepą, czy ciągnikiem samochodowym z naczepą tzw. potocznie TIR. Pracodawcy w zależności od posiadanych uprawnień oferują odpowiednie wynagrodzenie miesięczne za pracę, które obecne jest bardzo atrakcyjne i waha się w przedziale od 4 000 zł do nawet 10 000 zł na rękę. Jego wysokość zależy właśnie od posiadanych przez Kierowcę Zawodowego uprawnień. Posiadając kategorię prawa jazdy C+E gwarantujemy sobie w łatwy i szybki sposób zwiększenie miesięcznego wynagrodzenia.

Dodatkowo im bardziej wszechstronne uprawnienia posiada Kierowca Zawodowy, tym bardziej wyróżnia się na rynku pracy, co umożliwia mu wybór najlepszej dla siebie oferty pracy pod względem nie tylko wynagrodzenia, ale i charakteru pracy. Dla każdego pracodawcy posiadanie przez Kierowcę Zawodowego kategorii C+E jest istotnym atutem, ponieważ zwiększa jego możliwości transportowe. Wybierając szkołę jazdy Safe Driving otrzymujesz gwarancję profesjonalnego systemu szkolenia i najwyższej zdawalności w WORD Wrocław. Nasz pojazd do nauki jazdy to nowoczesny MAN TGL 12.250 z przyczepą ciężarową typu TANDEM, identyczny jak na egzaminie państwowym: identyczne wymiary, rozstaw osi, dwustopniowa skrzynia biegów, oświetlenie zewnętrzne, przyłącza elektryczne, przyłącze pneumatyczne DUOMATIC, przyłącze ABS, stopa podporowa przyczepy.

Gwarantujemy wliczone w cenę kursu szkolenia zajęcia na wzorcowym placu manewrowym. Nasi Kursanci uczą się tak, jak zdąją egzaminy. Zespół Safe Driving tworzą wybitni Profesjonaliści. Uczysz się od najlepszych !!! Oprócz osiągania najwyższej zdawalności na egzaminach państwowych mogą wyróżnić się uprawnieniami: egzaminatorów państwowych WORD, biegłych sądowych z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, instruktorów nie tylko nauki jazdy, ale i techniki jazdy, a także wieloletnim doświadczeniem zawodowym jako policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, czy też jako Kierowcy zawodowi. Wszystko to sprawia, że przygotowują Kursantów nie tylko do zaliczenia egzaminu państwowego za pierwszym podejściem, ale i przekazują wiedzę niezbędną do bezpiecznego wykonywania zawodu Kierowcy Zawodowego po uzyskaniu prawa jazdy.

NAUKA JAZDY KAT C+E WROCŁAW

ZAPISUJĄC SIĘ NA KURS PRAWA JAZDY KATEGORII C+E W SAFE DRIVING OTRZYMASZ

Gwarancję najwyższej zdawalności w WORD i najwyższej jakości szkolenia

Komfortowe warunki szkolenia w nowoczesnej siedzibie i na nowych pojazdach identycznych jak na egzaminie w WORD – MAN TGL 12.250 z przyczepą ciężarową typu TANDEM tj. identyczne wymiary, rozstaw osi, dwustopniowa skrzynia biegów, oświetlenie zewnętrzne, przyłącza elektryczne, przyłącze pneumatyczne DUOMATIC, przyłącze ABS, stopa podporowa przyczepy.

Zaawansowany system profesjonalnego szkolenia i wsparcie Zespołu Profesjonalistów

Zajęcia praktyczne na wzorcowym placu manewrowym, o identycznych wymiarach jak w WORD – uczysz się tak, jak zdajesz egzamin

Możliwość wykonania niezbędnych badań lekarskich i psychologicznych na miejscu w Safe Driving, bez długiego oczekiwania w kolejkach

Youtube
Google
Instagram