Kurs prawa jazdy kategorii B

PRAWO JAZDY KATEGORIA B

OD CZEGO ZACZĄĆ

1

LEKARZ

U naszego lekarza medycyny pracy uprawnionego do badań kierowców można wykonać badanie lekarskie i uzyskać niezbędne do rozpoczęcia szkolenia orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami.

Cena urzędowa badania to 200 zł.

Dostępne terminy badań lekarskich w Safe Driving możemy sprawdzić w sekcji po prawej stronie, bądź tutaj. Prosimy o wcześniejsze zapisy on-line 24/7 lub telefoniczne w godzinach pracy biura ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

2

STAROSTWO POWIATOWE

W Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego składamy :

  • Wniosek o wydanie prawa jazdy
  • Orzeczenie lekarskie
  • 1 zdjęcie (fotografia biometryczna wykonywana na wprost)
  • Zgoda rodziców (dotyczy osoby niepełnoletniej)

W zamian otrzymamy PROFIL KANDFYDATA NA KIEROWCĘ.

3

SAFE DRIVING

Uzyskany Profil Kandydata na Kierowcę tzw. PKK dostarczamy do biura Safe Driving i od tego momentu możemy rozpocząć szkolenie.

Najbliższy termin badań lekarskich

Termin rozpoczęcia kursu 26 marca 2019

There are no appointment time slots available for this day.

Zobacz więcej
Najbliższy termin rozpoczęcia kursu prawa jazdy kat. B

Termin rozpoczęcia kursu 9 kwietnia 2019

Zapraszamy o godzinie  17:00 – 20:005 Wolnych miejsc
Zobacz więcej
PRAWO JAZDY B WROCŁAW

MAM PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ I CO DALEJ?

4

BIURO SAFE DRIVING

Szkolenie rozpoczynamy od wypełnienia podania (dostępnego również online w zakładce druki). Tam deklarujemy rodzaj szkolenia, zapoznajemy się z regulaminem Ośrodka i wybieramy formę płatności. Do podania należy załączyć Profil Kandydata na Kierowcę .

5

WYKŁADY

Pierwszym etapem zajęć są wykłady stacjonarne 30 h lekcyjnych rozłożonych na 8 spotkań  zgodnie z harmonogramem zajęć.  Na ostatnich zajęciach odbywa się test sprawdzający, którego wynik pozytywny pozwala rozpocząć szkolenie praktyczne.

6

JAZDY

Drugi etap to zajęcia praktyczne składające się z 30 h zegarowych. Jazdy ropoczynymy od podstaw: zaznajomienie się obsługą pojazdu i właściwą techniką kierowania, ćwiczenia na placu manewrowym. Dalszy etap to jazda w ruchu miejskim. Poznawanie wymogów egzaminacyjnych oraz życiowe porady związane z bezpieczeństwem na drodze.

Cały proces szkolenia kończy się bezpłatnym egzaminem wewnętrznym, który jest przeprowadzany na zasadach egzaminu państwowego. Najpierw test sprawdzający wiedzę teoretyczną, następnie egzamin praktyczny.

PRAWO JAZDY KAT B WROCŁAW

CZAS WERYFIKACJI, CZYLI EGZAMIN PAŃSTWOWY

7

BIURO WORD

Nie ma rejonizacji, czyli istnieje możliwość zdawania gdzie tylko chcemy: Poznań, Łódź, Warszawa. My jednak preferujemy Wrocław, Kłodzko i Świdnicę .

Aby zapisać się na egzamin należy przedstawić dowód osobisty oraz profil kandydata na kierowcę z wpisem o ukończonym kursie, który uzyskamy po zdanym egzaminie wewnętrznym w Ośrodku.

8

EGZAMIN TEORETYCZNY

Podczas egzaminu teortycznego mamy do rozwiązania test jednokrotnego wyboru sprawdzający naszą wiedzę. Składa się on z 32 pytań ( 20 pytań z cześci podstawowej + 12 pytań część specjalistycznej).

Można uzyskać maksymalnie 74 pkt, natomiast 68 pkt jest na zaliczenie. Cały test rozwiązujemy przy stanowisku kompuerowym przez 25 minut.

9

EGZAMIN PRAKTYCZNY

  • Egzamin rozpoczynamy od obsługi technicznej, gdzie należy włączyć i wskazać wylosowane światło oraz jeden płyn eksploatacyjny lub olej.
  • Następnie przygotowujemy się do jazdy, ustawiamy fotel, lusterka etc.
  • Musimy bezbłędnie wykonać jazdę pasem ruchu do przodu i do tyłu, czyli tzw. łuk, a następnie górkę na placu manewrowym
  • I dopiero wyjeżdzamy na upragnione miasto, gdzie jeździmy co najmniej 40 minut.  W przypadku wykonania wszystkich zadań  z wynikiem pozytywnym egzamin może trwać krócej, ale co najmniej 25 minut.
KURS PRAWA JAZDY KAT B WROCŁAW

SAFE DRIVING TO SZKOŁA JAZDY DLA KANDYDATÓW NA ODPOWIEDZIALNYCH I BEZPIECZNYCH KIEROWCÓW

Zapisując się na kurs prawa jazdy kategorii B w Safe Driving otrzymujesz gwarancję najwyższej zdawalności w WORD oraz pewność, że będziesz odpowiedzialnym i bezpiecznym kierowcą. Naszą misją jest bezpieczna jazda. Uczysz się od Najlepszych. Zespół Safe Driving tworzą wybitni Profesjonaliści. Oprócz osiągania najwyższej zdawalności na egzaminach państwowych mogą wyróżnić się uprawnieniami: egzaminatorów państwowych WORD, biegłych sądowych z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, instruktorów nie tylko nauki jazdy, ale i techniki jazdy, a także wieloletnim doświadczeniem zawodowym jako policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Naszym najważniejszym celem jest przekazanie przyszłym Kierowcom umiejętności bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy, a efektem tego jest najwyższa zdawalność w WORD.

Jako profesjonaliści dbamy o każdy detal procesu szkolenia. Poznaj komfortowe warunki szkoleniowe w Safe Driving – nowe i doskonale wyposażone sale wykładowe, pojazdy identyczne jak na egzaminie państwowym w WORD – KIA RIO IV. W dbałości o jakość szkolenia i jego czas trwania liczba miejsc jest ograniczona. Realizujemy zasadę ” nie ilość, tylko jakość” w praktyce. Nowoczesność w połączeniu z doświadczeniem Zespołu Safe Driving jest gwarancją sukcesu na egzaminie. Nasz Zespół dba również o przyjemną i miłą atmosferę szkolenia. Potwierdzeniem tego jest ponad 100 pozytywnych rekomendacji Absolwentów Safe Driving na google.pl i facebook-u.

NAUKA JAZDY KAT B WROCŁAW

ZAPISUJĄC SIĘ NA KURS PRAWA JAZDY KATEGORII B W SAFE DRIVING OTRZYMASZ

Gwarancję najwyższej zdawalności w WORD.

Komfortowe warunki szkolenia w nowoczesnej siedzibie i na nowych pojazdach identycznych jak na egzaminie w WORD – KIA RIO IV.

Zaawansowany system profesjonalnego szkolenia i wsparcie Zespołu Profesjonalistów.

Możliwość wykonania badań lekarskich na miejscu w Safe Driving – bez długiego oczekiwania w kolejkach.

Zajęcia praktyczne na wzorcowym placu manewrowym, o identycznych wymiarach jak w WORD – uczysz się tak, jak zdajesz egzamin.

Miła i przyjemną atmosferę szkolenia.

Koszyk