Kurs prawa jazdy kategorii B

PRAWO JAZDY KATEGORIA B

OD CZEGO ZACZĄĆ ?

1

LEKARZ

U naszego lekarza medycyny pracy uprawnionego do badań kierowców można wykonać badanie lekarskie i uzyskać niezbędne do rozpoczęcia szkolenia orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami.

Cena urzędowa badania to 200 zł.

Dostępne terminy badań lekarskich w Safe Driving możemy sprawdzić  tutaj. Prosimy o wcześniejsze zapisy on-line 24/7 lub telefoniczne w godzinach pracy biura ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

2

STAROSTWO POWIATOWE / URZĄD MIASTA

W Wydziale Komunikacji składamy :

  • Wniosek o wydanie prawa jazdy
  • Orzeczenie lekarskie
  • 1 zdjęcie (fotografia biometryczna wykonywana na wprost)
  • Zgoda rodziców (dotyczy osoby niepełnoletniej)

W zamian otrzymamy PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ.

3

SAFE DRIVING

Uzyskany Profil Kandydata na Kierowcę tzw. PKK dostarczamy do biura Safe Driving i od tego momentu możemy rozpocząć szkolenie.

PRAWO JAZDY B WROCŁAW

MAM PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ I CO DALEJ?

4

BIURO SAFE DRIVING

Szkolenie rozpoczynamy od zapisu online lub wypełnienia podania w biurze, dostępnego również online. Tam deklarujemy rodzaj szkolenia, zapoznajemy się z regulaminem Ośrodka i wybieramy formę płatności. Do podania należy załączyć Profil Kandydata na Kierowcę .

5

WYKŁADY

Obecnie prowadzimy zajęcia ON-LINE bez wychodzenia z domu.

Wykłady  składają się z 30 h lekcyjnych zgodnie z harmonogramem zajęć.

W prezencie od nas otrzymają Państwo 3-miesięczny dostęp do aplikacji z aktualnymi testami, a także podręcznik w formie e-booku, aby lepiej przygotować się do egzaminu.

6

EGZAMIN TEORETYCZNY W WORD

Podczas egzaminu teortycznego mamy do rozwiązania test jednokrotnego wyboru sprawdzający naszą wiedzę. Składa się on z 32 pytań ( 20 pytań z cześci podstawowej + 12 pytań część specjalistycznej).

Można uzyskać maksymalnie 74 pkt, natomiast 68 pkt jest na zaliczenie. Cały test rozwiązujemy przy stanowisku kompuerowym przez 25 minut.

7

JAZDY W SAFE DRIVING

Kolejny etap to obowiązkowe zajęcia z pierwszej pomocy po których rozpoczynamy część praktyczną składającą się z 30 h zegarowych. Jazdy ropoczynymy od podstaw: zaznajomienie się obsługą pojazdu i właściwą techniką kierowania, ćwiczenia na placu manewrowym. Dalszy etap to jazda w ruchu miejskim. Poznawanie wymogów egzaminacyjnych oraz życiowe porady związane z bezpieczeństwem na drodze.

Oferujemy następujące warianty kursu:

– standardowy (gwarantowane minimum 4 h jazd w tygodniu,
z możliwością skorzystania z większej ilości godzin w ramach wolnych terminów)

– indywidualny (gwarantowane minimum 8 h jazd w tygodniu)

Cały proces szkolenia kończy się bezpłatnym egzaminem wewnętrznym, który jest przeprowadzany na zasadach egzaminu państwowego.

PRAWO JAZDY KAT B WROCŁAW

CZAS WERYFIKACJI, CZYLI PRAKTYCZNY EGZAMIN PAŃSTWOWY

7

BIURO WORD

Nie ma rejonizacji, czyli istnieje możliwość zdawania gdzie tylko chcemy: Poznań, Łódź, Warszawa. My jednak preferujemy Wrocław.

Aby zapisać się na egzamin należy przedstawić dowód osobisty oraz profil kandydata na kierowcę z wpisem o ukończonym kursie, który uzyskamy po zdanym egzaminie wewnętrznym w Ośrodku.

8

EGZAMIN PRAKTYCZNY W WORD

  • Egzamin rozpoczynamy od obsługi technicznej, gdzie należy włączyć i wskazać wylosowane światło oraz jeden płyn eksploatacyjny lub olej.
  • Następnie przygotowujemy się do jazdy, ustawiamy fotel, lusterka etc.
  • Musimy bezbłędnie wykonać jazdę pasem ruchu do przodu i do tyłu, czyli tzw. łuk, a następnie górkę na placu manewrowym
  • I dopiero wyjeżdzamy na upragnione miasto, gdzie jeździmy co najmniej 40 minut.  W przypadku wykonania wszystkich zadań  z wynikiem pozytywnym egzamin może trwać krócej, ale co najmniej 25 minut.
9

ODBIÓR PRAWA JAZDY

Po uzyskaniu wyniku pozytywnego na egzaminie państwowym, możemy ubiegać się o wydanie dokumentu prawa jazdy w swoim Wydziale Komunikacji. Należy wnieść opłatę w wysokości 100,00 PLN na konto właściwego Urzędu.

Po uiszczeniu opłaty czas oczekiwania na odbiór prawa jazdy wynosi około 2 tygodnie. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem możemy kierować pojazdem przez 30 dni na Tymczasowym Elektronicznym Prawo Jeździe, a nie dopiero po odebraniu dokumentu prawa jazdy w Urzędzie.

W zakładce linki na naszej stronie, mogą Państwo sprawdzić status sprawy i uzyskać informację o gotowości odbioru dokumentu.

KURS PRAWA JAZDY KAT B WROCŁAW

SAFE DRIVING TO SZKOŁA JAZDY DLA KANDYDATÓW NA ODPOWIEDZIALNYCH I BEZPIECZNYCH KIEROWCÓW

Zapisując się na kurs prawa jazdy kategorii B w Safe Driving otrzymujesz gwarancję najwyższej zdawalności w WORD oraz pewność, że będziesz odpowiedzialnym i bezpiecznym kierowcą. Naszą misją jest bezpieczna jazda. Uczysz się od Najlepszych. Zespół Safe Driving tworzą wybitni Profesjonaliści. Oprócz osiągania najwyższej zdawalności na egzaminach państwowych mogą wyróżnić się uprawnieniami: egzaminatorów państwowych WORD, biegłych sądowych z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, instruktorów nie tylko nauki jazdy, ale i techniki jazdy, a także wieloletnim doświadczeniem zawodowym jako policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Naszym najważniejszym celem jest przekazanie przyszłym Kierowcom umiejętności bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy, a efektem tego jest najwyższa zdawalność w WORD.

Jako profesjonaliści dbamy o każdy detal procesu szkolenia. Poznaj komfortowe warunki szkoleniowe w Safe Driving – nowe i doskonale wyposażone sale wykładowe, pojazdy identyczne jak na egzaminie państwowym w WORD – KIA RIO IV. W dbałości o jakość szkolenia i jego czas trwania liczba miejsc jest ograniczona. Realizujemy zasadę ” nie ilość, tylko jakość” w praktyce. Nowoczesność w połączeniu z doświadczeniem Zespołu Safe Driving jest gwarancją sukcesu na egzaminie. Nasz Zespół dba również o przyjemną i miłą atmosferę szkolenia. Potwierdzeniem tego jest ponad 100 pozytywnych rekomendacji Absolwentów Safe Driving na google.pl i facebook-u.

NAUKA JAZDY KAT B WROCŁAW

ZAPISUJĄC SIĘ NA KURS PRAWA JAZDY KATEGORII B W SAFE DRIVING OTRZYMASZ

Gwarancję najwyższej zdawalności w WORD.

Komfortowe warunki szkolenia w nowoczesnej siedzibie i na nowych pojazdach identycznych jak na egzaminie w WORD – KIA RIO IV.

Zaawansowany system profesjonalnego szkolenia i wsparcie Zespołu Profesjonalistów.

Możliwość wykonania badań lekarskich na miejscu w Safe Driving – bez długiego oczekiwania w kolejkach.

Zajęcia praktyczne na wzorcowym placu manewrowym, o identycznych wymiarach jak w WORD – uczysz się tak, jak zdajesz egzamin.

Miła i przyjemną atmosferę szkolenia.

Youtube
Google
Instagram