Kurs prawa jazdy kategorii T

KATEGORIA T

OD CZEGO ZACZĄĆ

1

LEKARZ

U naszego lekarza medycyny pracy uprawnionego do badań kierowców można wykonać badanie lekarskie i uzyskać niezbędne do rozpoczęcia szkolenia orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami.

Cena urzędowa badania to 200 zł.

Dostępne terminy badań lekarskich w Safe Driving możemy sprawdzić w sekcji po prawej stronie, bądź tutaj. Prosimy o wcześniejsze zapisy on-line 24/7 lub telefoniczne w godzinach pracy biura ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

2

STAROSTWO POWIATOWE

W Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego składamy :

  • Wniosek o wydanie prawa jazdy
  • Orzeczenie lekarskie
  • 1 zdjęcie (fotografia biometryczna wykonywana na wprost)
  • Zgoda rodziców (dotyczy osoby niepełnoletniej)
  • Wymagany wiek na kategorie T to 16 lat

W zamian otrzymamy PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ.

3

SAFE DRIVING

Uzyskany Profil Kandydata na Kierowcę tzw. PKK dostarczamy do biura Safe Driving i od tego momentu możemy rozpocząć szkolenie.

Najbliższy termin badań lekarskich

[booked-calendar calendar=50 style=”list”]

Zobacz więcej
Najbliższy termin rozpoczęcia kursu prawa jazdy kat. T

KURSY KAT. T WSTRZYMANE DO ODWOŁANIA.

KATEGORIA T

MAM PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ I CO DALEJ?

4

BIURO SAFE DRIVING

Szkolenie rozpoczynamy od wypełnienia podania (dostępnego również online w zakładce druki) . Tam deklarujemy rodzaj szkolenia , zapoznajemy się z regulaminem Ośrodka i wybieramy formę płatności. Do podania należy załączyć Profil Kandydata na Kierowcę .

5

WYKŁADY

Pierwszym etapem zajęć są wykłady stacjonarne 30 h lekcyjnych rozłożonych na spotkań  zgodnie z harmonogramem zajęć.  Na ostatnich zajęciach odbywa się test sprawdzający, którego wynik pozytywny pozwala rozpocząć szkolenie praktyczne.

6

JAZDY

Pierwszym etapem zajęć są wykłady stacjonarne 30 h lekcyjnych rozłożonych na 8 spotkań  zgodnie z harmonogramem zajęć.  Na ostatnich zajęciach odbywa się test sprawdzający, którego wynik pozytywny pozwala rozpocząć szkolenie praktyczne.

Cały proces szkolenia kończy się bezpłatnym egzaminem wewnętrznym, który jest przeprowadzany na zasadach egzaminu państwowego. Najpierw test sprawdzający wiedzę teoretyczną, następnie egzamin praktyczny.

KATEGORIA T

CZAS WERYFIKACJI, CZYLI EGZAMIN PAŃSTWOWY

7

BIURO WORD

Nie ma rejonizacji, czyli istnieje możliwość zdawania gdzie tylko chcemy. Poznań, Łódź, Warszawa. My jednak preferujemy Wrocław, Kłodzko i Świdnicę .

Aby zapisać się na egzamin należy przedstawić dowód osobisty oraz profil kandydata na kierowcę z wpisem o ukończonym kursie, który uzyskamy po zdanym egzaminie wewnętrznym w Ośrodku.

8

EGZAMIN TEORETYCZNY

Podczas egzaminu teortycznego mamy do rozwiązania test jednokrotnego wyboru sprawdzający naszą wiedzę. Składa się on z 32 pytań ( 20 pytań z cześci podstawowej + 12 pytań część specjalistycznej).

Można uzyskać maksymalnie 74 pkt, natomiast 68 pkt jest na zaliczenie. Cały test rozwiązujemy przy stanowisku kompuerowym przez 25 minut.

9

EGZAMIN PRAKTYCZNY

  • Egzamin rozpoczynamy od obsługi technicznej, gdzie należy włączyć i wskazać wylosowane światło oraz jeden płyn eksploatacyjny lub olej.
  • Następnie przygotowujemy się do jazdy, ustawiamy fotel, lusterka etc.
  • Musimy bezbłędnie wykonać jazdę pasem ruchu do przodu i do tyłu, czyli tzw. łuk, następnie dwa z wylosowanych zadań (spośród: parkowanie prostopadłe wjazd przodem, wyjazd tyłem, parkowanie prostopadłe wjazd tyłem, wyjazd przodem, parkowanie skośne) i na koniec górkę na placu manewrowym.
  • I dopiero wyjeżdżamy na upragnione miasto.
Youtube
Google
Instagram