Kurs prawa jazdy kategorii D

KATEGORIA D

JESTEŚMY JUŻ ZAPISANI NA KURS PRAWA JAZDY W SAFE DRIVING. CO DALEJ ?

1

LEKARZ

U naszego lekarza medycyny pracy uprawnionego do badań kierowców można wykonać badanie lekarskie i uzyskać niezbędne do rozpoczęcia szkolenia orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami. Cena urzędowa badania to 200 zł.

W naszym Ośrodku dysponujemy również profesjonalną pracownią badań psychologicznych, gdzie można wykonać badanie i otrzymać niezbędne do rozpoczęcia szkolenia orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami. Cena urzędowa badania to 150 zł.

Dostępne terminy badań lekarskich i psychologicznych Safe Driving możemy sprawdzić tutaj. Prosimy o wcześniejsze zapisy on-line 24/7 lub telefoniczne w godzinach pracy biura ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Podsumowując  w przypadku przyszłych Kierowców Zawodowych konieczne będzie uzyskanie orzeczenia lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdem. Nasze Biuro Obsługi Klienta udzieli Państwu pomocy w tym zakresie.

2

WYDZIAŁ KOMUNIKACJI URZĘDU MIASTA / STAROSTWA POWIATOWEGO

W zależności od miejsca zamieszkania w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta lub Starostwa Powiatowego składamy:

  • Wniosek o wydanie prawa jazdy
  • Orzeczenie lekarskie
  • Orzeczenie psychologiczne
  • 1 zdjęcie (fotografia biometryczna wykonywana na wprost)

W zamian otrzymamy PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ.

3

SAFE DRIVING

Uzyskany Profil Kandydata na Kierowcę tzw. PKK dostarczamy do biura Safe Driving i od tego momentu możemy rozpocząć szkolenie.

Najbliższy termin rozpoczęcia kursu prawa jazdy kat. D
wrzesień 2021
pon. wtorek śr. czw pt. sob. niedz.
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
Zobacz więcej
KIEROWCA KAT D WROCŁAW

MAM PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ I CO DALEJ?

4

BIURO SAFE DRIVING

Szkolenie rozpoczynamy od wypełnienia podania, dostępnego również online. Tam deklarujemy rodzaj szkolenia, zapoznajemy się z regulaminem Ośrodka i wybieramy formę płatności. Do podania należy załączyć Profil Kandydata na Kierowcę.

5

WYKŁADY

Część teoretyczna nie jest przeprowadzana w przypadku uzyskania przez Kursanta pozytywnego wyniku z egzaminu teoretycznego w WORD. Część teoretyczna składa się z 20 h lekcyjnych. Istnieje możliwość zwolnienia z  zajęć w przypadku, gdy kursant w pierwszej kolejności przed rozpoczęciem kursu w Safe Driving zgłosi się do Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego i zaliczy pozytywnie egzamin państwowy z teorii. Mówimy wówczas o sposobie eksternistycznym.

W prezencie od nas otrzymają Państwo 2 – miesięczny dostęp do aplikacji z aktualnymi testami, a także podręcznik w formie e-booku, aby lepiej przygotować się do egzaminu teoretycznego.

6

EGZAMIN TEORETYCZNY

Podczas egzaminu teoretycznego mamy do rozwiązania test jednokrotnego wyboru sprawdzający naszą wiedzę. Składa się on z 32 pytań ( 20 pytań z cześci podstawowej + 12 pytań część specjalistycznej).

Można uzyskać maksymalnie 74 pkt, natomiast 68 pkt jest na zaliczenie. Cały test rozwiązujemy przy stanowisku komputerowym przez 25 minut.

7

JAZDY

Kolejny etap to obowiązkowe zajęcia z pierwszej pomocy oraz zajęcia praktyczne składające się z 40 h zegarowych (jeżeli podsiadamy kat.C prawa jazdy) lub z 60 h zegarowych (jeżeli posiadamy tylko kategorię B prawa jazdy).

Zajęcia praktyczne  kat. D rozpoczynają się i kończą przy ul. Hubskiej 7 we Wrocławiu w siedzibie firmy POLBUS. Jazdy rozpoczynamy od zaznajomienie się obsługą autobusu i właściwą techniką kierowania, ćwiczeń na placu manewrowym.  Kolejny etap to jazda w ruchu miejskim. Kursanci podczas szkolenia poznają szczegółowo wymogi egzaminacyjne oraz otrzymują życiowe porady związane z bezpieczeństwem kierowania samochodem ciężarowym.

Cały proces szkolenia kończy się bezpłatnym egzaminem wewnętrznym, który jest przeprowadzany na zasadach egzaminu państwowego.

PRAWO JAZDY KAT D WROCŁAW

CZAS WERYFIKACJI, CZYLI EGZAMIN PAŃSTWOWY

8

BIURO WORD

Nie ma rejonizacji, czyli istnieje możliwość zdawania gdzie tylko chcemy: Poznań, Łódź, Warszawa. My jednak preferujemy Wrocław.

Aby zapisać się na egzamin należy przedstawić dowód osobisty oraz profil kandydata na kierowcę z wpisem o ukończonym kursie, który uzyskamy po zdanym egzaminie wewnętrznym w Ośrodku.

9

EGZAMIN PRAKTYCZNY

  • Egzamin rozpoczynamy od obsługi technicznej autobusu
  • Następnie przygotowujemy się do jazdy, ustawiamy fotel, lusterka etc. oraz w przypadku kategorii D obowiązkowe jest sprawdzenie nadwozia, drzwi, wyjść awaryjnych, wymaganego wyposażenia: liczby miejsc, liczby wyjść, koła zapasowego, liczby gaśnic, apteczki.
  • Musimy bezbłędnie wykonać poszczególne zadania na placu manewrowym tj. jazdę pasem ruchu do przodu i do tyłu, czyli tzw. łuk oraz dwa losowo wybrane zadania dodatkowe.
  • I dopiero wyjeżdżamy na upragnione miasto, gdzie jeździmy w ruchu drogowym w czasie nie krótszym niż 45 minut.
10

ODBIÓR PRAWA JAZDY

  • Po uzyskaniu wyniku pozytywnego na egzaminie państwowym, możemy ubiegać się o wydanie dokumentu prawa jazdy w swoim Wydziale Komunikacji. Należy wnieść opłatę w wysokości 100,50 PLN na konto właściwego Urzędu.Po uiszczeniu opłaty czas oczekiwania na odbiór prawa jazdy wynosi około 2 tygodni. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem możemy kierować pojazdem dopiero po odebraniu dokumentu prawa jazdy w Urzędzie.W zakładce linki na naszej stronie, mogą Państwo sprawdzić status sprawy i uzyskać informację o gotowości odbioru dokumentu.
KURS PRAWA JAZDY KAT D WROCŁAW

SAFE DRIVING TO SZKOŁA JAZDY DLA KANDYDATÓW NA PROFESJONALNYCH KIEROWCÓW ZAWODOWYCH

Kurs prawa jazdy kategorii D w Safe Driving to połączenie gwarancji najwyższej zdawalności egzaminów państwowych w WORD z nauka praktycznej jazdy w firmie transportowej POLBUS. Dzięki temu Absolwenci naszej szkoły są odpowiednio przygotowani do wykonywania zawodu kierowcy autobusu. Z jednej strony posiadają wysoki poziom wiedzy merytorycznej, z drugiej natomiast poznają praktyczne aspekty codziennej pracy w firmie transportowej. Jest to idealne połączenie. Jak pokazują opinie naszych Absolwentów pozwala to na doskonałe przygotowanie na egzamin i co ważne na szybkie rozpoczęcie pracy w tym zawodzie.

Realizując kurs prawa jazdy kategorii D mają Państwo do swojej dyspozycji wzorcowy plac manewrowy bez żadnych ograniczeń. Plac manewrowy znajduje się 5 minut drogi od WORD Wrocław i jest wierną kopią placu egzaminacyjnego. Uczysz się tak, jak zdajesz egzamin ! Specjalnie dla naszych Kursantów istnieje również możliwość wynajęcia autobusu POLBUS, którym się Państwo uczą na egzamin państwowy w WORD. Jeździsz tym, czym zdajesz egzamin.

Kolejnym elementem szkolenia Kierowcy autobusu jest dbałość o bezpieczeństwo na drodze. Absolwenci Naszej Szkoły są doskonale przygotowani do wykonywania zawodu Kierowcy z jeszcze jednego i najważniejszego powodu.  Nasi Instruktorzy  mają dużą świadomość potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie kursu zwracamy szczególną uwagę na bezpieczne prowadzenie pojazdu, dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Powyższe rozwiązania pozwalają osiągnąć sukces na egzaminie i rozpocząć pracę Kierowcy autobusu.

W Safe Driving mogą Państwo jednocześnie z kursem prawa jazdy odbyć niezbędny kurs kwalifikacji wstępnej na przewóz osób. Obecnie na rynku pracy poszukiwane są osoby z uprawnieniami prawa jazdy kategorii D z kodem 95 (przewóz osób).  Firmy przewozowe oferują swoim kierowcą bardzo atrakcyjne wynagrodzenie wahające się od 4 tys. zł do nawet 10 tys. zł.

 

 

NAUKA JAZDY KAT D WROCŁAW

ZAPISUJĄC SIĘ NA KURS PRAWA JAZDY KATEGORII D W SAFE DRIVING OTRZYMASZ:

Gwarancję najwyższej zdawalności w WORD i najwyższej jakości szkolenia

Komfortowe warunki szkolenia w nowoczesnej siedzibie Safe Driving oraz możliwość realizacji części praktycznej w firmie transportowej Polbus, która na codzień realizuje przewóz osób – uczysz się jak wygląda zawód kierowcy autobusu w praktyce

Zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym

System profesjonalnego szkolenia i wsparcie Zespołu Profesjonalistów

Możliwość wynajęcia autobusu POLBUS, którym się Państwo uczą na egzamin państwowy w WORD – jeździsz tym, czym zdajesz egzamin.

Zajęcia praktyczne na wzorcowym placu manewrowym, o identycznych  wymiarach jak w WORD – uczysz się tak, jak zdajesz egzamin

Bezpłatne materiały szkoleniowe tj. podręcznik i testy on-line

Możliwość wykonania niezbędnych badań lekarskich na miejscu w Safe Driving, bez długiego oczekiwania w kolejkach

Русский язык
Cart